Nagų frezos pasirinkimas profesionalui bei naudotojui namuose

Esant tokiai gausiai pasiūlai yra labai sunku išsirinkti manikiūro frezą tiek profesionaliam nagų meistrui tiek mėgėjui, besidarančiam manikiūrą namuose. Šiame straipsnyje paminėjome pagrindinius aspektus, į ką reiktų atkreipti dėmesį pasirenkant frezą naudojimui namuose, pradedančiajam manikiūro meistrui bei profesionalui. 

Kaip išsirinti manikiūro frezą profesionalui bei naudotojui namuose?

Atlikti tvarkingą manikiūrą, pedikiūrą naudojant frezą yra daug lengviau ir greičiau nei su klasikinio manikiūro įrankių rinkiniu. Tačiau kokį prietaisą pasirinkti ir į kokius parametrus reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį, kad prietaisas atliktų reikiamas užduotis? Būtent apie tai ir kalbėsime savo straipsnyje, išsamiai išanalizuosime svarbias charakteristikas, lemiančias pasirinkimą, ir apsvarstysime, kokias užduotis gali atlikti nagų freza. Taip pat paminėsime, kokie modeliai tinka kokioms užduotims atlikti.

Kodėl verta rinktis manikiūro frezą vietoje klasikinio manikiūro?

Įvaldžius aparatinį manikiūro būdą galima greitai nuimti medžiagą (hibridinį nagų laką, gelį, akrilą) nuo nagų, lengvai ir greitai nutrumpinti nagus. Įvairių (tinkamai parinktų) frezos antgalių dėka galima atlikti precizišką manikiūrą ir pedikiūrą. Kaip pasirinkti tinkamą frezos antgalį galite rasti čia. Manikiūro / pedikiūro aparatą (frezą) sudaro valdymo blokas ir rankenėlė į kurią įsistato pasirinktas frezos antgalis, taip pat į rinkinį dažniausiai įeina pedalas, kuriuo kojos pagalbą galima valdyti frezos rankenėlės veikimą. Valdymo blokas tiekia energiją rankenėlei, reguliuoja apsisukimų per minutę skaičių bei sukimo kryptį.

Manikiūro frezą galima naudoti:

  • odelių šalinimui;
  • šoninių volelių apdorojimui ir valymui;
  • nagų plokštelės šlifavimui ir poliravimui;
  • gelinio lako nuėmimui;
  • pailgintų nagų ilgiui ir formai koreguoti;
  • natūralių nagų formavimui;
  • nuospaudų ir šiurkščios odos šalinimas.

Kiekvienai užduočiai reikia pasirinkti tinkamą frezos antgalį. Plačiau apie frezų antgalių tipus ir jų naudojimą skaitykite straipsnyje: "Frezos antgaliai: kokie jie būna ir kaip juos teisingai naudoti?".

Manikiūro frezos rankenėlė yra pagrindinis meistro darbo įrankis. Varoma bloko, ji suka frezos antgalį. Jos svoris dažniausiai svyruoti tarp 190-240 gramų. Manikiūro frezos rankenėlė yra pati brangiausia dalis, jos kaina gali siekti 70–90% prietaiso kainos. Todėl svarbu su ja elgtis taisyklingai, nenumesti, dėti į jai skirtą stovelį, išvalyti susikaupusias dulkes. Rankenėlės taisymas ar pakeitimas kainuoja nemažą sumą.

Kaip išsirinkti frezą manikiūrui? Į kokius frezos parametrus atkreipti dėmesį?

Yra trys pagrindiniai parametrai, turintys įtakos frezos naudojimo scenarijams:

  • galia
  • sukimo momentas
  • apsisukimų skaičius

Kuo didesni šie skaičiai, tuo didesnė aparato kaina.

Frezavimo apsisukimų skaičius

Skirtingi manikiūro ar pedikūro frezų modeliai skiriasi apsisukimų skaičiumi per minutę. Gamintojai privalo nurodyti šią charakteristiką, nes visos manikiūro ir pedikiūro procedūros atliekamos skirtingu greičiu. Pavyzdžiui, šlifavimui reikia 5-10 tūkst., darbui su deimantine freza - 10-15 tūkstančių apsisukimų, korekcijai - 25 tūkst. Todėl mėgėjiškam manikiūrui namuose užtenka maksimalių 20-25 tūkst. apsukų.

Profesionalams bei pradedantiesiems nagų meistrams, dirbantiems grožio salonuose ar kabinetuose rekomenduojame rinktis Marathon 3 Champion / Saeyang H37LSP. Šie profesionalūs manikiūro / pedikiūro aparatai užsitarnavę puikų vardą tarp manikiūro meistrų. Šio prekinio ženklo asortimentas gan platus ir kainos svyruoja, tad tikrai galima rasti sau tinkamą aparatą.

Auksinis viduriukas manikiūro ir pedikiūro frezai skirtai profesionaliam naudojimui yra 30 tūkstančiai apsisukimų. Bet tokių aukštų apsukų negalite nuolat naudoti - tai gali sukelti įrangos gedimą. Todėl patyrusiam meistrui ypač dirbančiam su pedikiūrais reikia profesionalios manikiūro ir pedikiūro frezos, kurios parametras yra 45 tūkst. ar daugiau apsisukimų. Toks prietaisas daug lengviau ir greičiau susidoros su dangos pašalinimu, be to, nereikia jo naudoti maksimaliu greičiu. Pakanka nustatyti 20-25 tūkst., tačiau meistras jausis daug maloniau nei dirbdamas su modeliu, kurio maksimalus galingumas 25 tūkstančių apsisukimų.

Optimali manikiūro frezos galia

Galia rodo, kiek elektros energijos sunaudoja įrenginys, ir matuojama vatais. Norėdami patogiai dirbti, turite pasirinkti modelį, kurio galia yra 24 W ar daugiau. Viskas, kas mažiau, tinka naudoti tik namuose atliekant manikiūrą ar pedikiūrą sau. Kuo didesnė aparato galia, tuo mažiau įrenginys įkais eksploatacijos metu ir tuo ilgesnis bus jo tarnavimo laikas.

Mažesnė galia tinka manikiūrui atlikti, bet ne pedikiūrui. Pavyzdžiui, „Mercedes 200 White“ freza gali susidoroti su medžiagos nuėmimu nuo nago plokštelės, šoninių volelių apdirbimui ir odelių šalinimui. Pedikiūrui patartina rinktis 45 W ir didesnės galios įrangą. Jei turite 1-2 tokias procedūras per dieną, tuomet apsvarstykite NAGŲ FREZA MARATHON K35 CUBE WHITE + SH30N. Ja lengvai galėsite apdoroti šoninius volelius ir nagų plokšteles ant, pašalinti įvairias nuospaudas ir poliruoti šiurkščias odos vietas. Norėdami namuose pašalinti odeles ant kojų pirštų, pakaks frezos rankenėlės "Mini Pro203", tačiau norėdami sutvarkyti pėdų odą turėtumėte rinktiis galingesnį aparatą pvz. Nagų frezą Sprint arba Active Power J202.

Kaip nustatyti frezos rankenėlės sukimo momentą?

Sukimo momentas yra jėga, kuria sukasi frezos rankenėlės antgalis, matuojama Niutonais centimetre (N/cm). Norėdami patikrinti, kiek freza gali atlaikyti medžiagos pasipriešinimą, galite pirštais pabandyti sustabdyti judėjimą. Jei tai pavyksta, tada sukimo momentas yra silpnas ir toks prietaisas žymiai riboja jūsų kaip meistro darbą. Taigi, šalinant, seną ant nagų uždėtą gelinį laką, medžiagos pasipriešinimas bus stiprus, todėl norėsis labiau spustelti frezos rankenėlę, o tai padidina frezos apkrovą ir sutrumpina jos tarnavimo laiką.

Papildomi parametrai renkantis manikiūro frezą

Jei pagrindinės charakteristikos tiesiogiai veikia įrenginio naudojimo scenarijus, papildomos funkcijos palengvins darbą ir padarys jį patogesnį. Pavyzdžiui, frezos antgalio fiksavimo mechanizmas. Paprastas pasirinkimas yra savaime užsifiksuojantis ir mygtukas. Jis randamas nebrangiuose modeliuose. Veikimo metu tokia rankenėlė gali stipriai vibruoti. Sukamasis rankenėlės tvirtinimo mechanizmas (Twist Lock) įdiegtas brangesniuose modeliuose.

Apžvelkime kokių papildomų funkcijų gali turėti manikiūro bei pedikiūro frezos:

Ekranas. Ekranas ant valdymo bloko korpuso yra puiki savybė ir ypač svarbi pradedantiesiems. Taigi ši funkcija, kol dar tik įsisavinate, eksperimentuojate su apsisukimų skaičiumi, kad atliktumėte įvairias procedūras, tikrai pravers. Pavyzdžiui, šalindami gelinį laką suprantate, kad greitis yra nepakankamas. Tada didinate, kol pasieksite norimą rezultatą. Tuo pačiu metu ekrane matote konkretų skaičių ir suprantate, su kokiais parametrais jums patogiau dirbti. Siūlome atkreipti dėmesį į frezą OCHO TECHNIC 65W

Pedalas valdymui. Frezos rankenėlės sukimosi greitį galite valdyti rankiniu būdu arba pedalu. Jei reikia rankiniu būdu nustatyti konkretų apsisukimų skaičių, tada naudojant pedalą nereikia vargti su skaičiais - kuo stipriau jį paspausite, tuo greičiau sukasi frezos rankenėlės antgalis. Pedalas dažniausiai įeina į komplektą su manikiūro pedikiūro aparatu.

Atsparus dulkėms ir sandarus. Dirbant su nagais, dulkės gali patekti į bloko vidų ir frezos rankenėlę. Dažniausiai nukenčia rankenėlė – dulkės tokios smulkios, kad gali užsikimšti net ir sunkiausiai pasiekiamose vietose. Laikui bėgant jos kaupiasi ir prisideda prie greito įkaitimo ir greito gedimo. Rekomenduojame periodiškai valyti frezos rankenėlę ją atsukant.

Maitinimo rūšis. Maitinimas gali būti iš tinklo arba akumuliatorinis. Net geriausi aparatai negalės veikti elektros tiekimo nutraukimo metu. Tokioms situacijomis, jei jūsų salone nėra generatoriaus, rekomenduojame įsigyti atsarginį baterijomis maitinamą įrenginį. Pavyzdžiui, nešiojama manikiūro freza Nagų Freza akumuliatorinė MARATHON K38 CRAFIEN MINI pilnai įkrauta gali dirbti iki 8valandų.  Pigesnis įkraunamos manikiūro prezos variantas būtų NAGŲ FREZA ACTIV POWER JD308, gamintojas teigia, jog ši pakraunama freza, pilnai pakrauta gali dirbti iki 12val. Arba galite atskirai nusipirkti „PowerBank“.

Apsauga nuo perkrovos. Apsauga nuo perkrovos apsaugo nuo prietaiso sugadinimo ilgalaikio naudojimo metu. Jis tiesiog išsijungs, o atvėsus galėsite jį įjungti ir vėl naudoti.

Frezos rankenėlės aušinimas. Brangesni modeliai turi savaiminio aušinimo sistemą rankenėlei - eksploatacijos metu ji atvėsinama, todėl galima dirbti tiek, kiek reikia, ir nedaryti neplanuotų pertraukų laukti, kol atvės.

Geriausios manikiūro frezos

Renkantis nagų frezą, svarbu nuspręsti, kokioms užduotims atlikti ji bus naudojama ir kokį biudžetą jai skirsite. Aparato manikiūrui ir pedikiūrui modeliai pasirenkami, priklausomai nuo naudojimo scenarijaus:

Manikiūro freza naudoti namuose. Jei norite pasidaryti manikiūrą namuose, atkreipkite dėmesį į šias manikiūro frezas Merc-2000 arba paprastą frezos rankenėlę Mini Pro203. Taip, pedikiūro nepadarys, bet pakaks nuimti seną medžiagą, pašalinti odeles ar nupoliruoti šiurkščias odos vietas. Be to, su šiais modeliais galėsite lengvai pasipraktikuoti ir nuspręsti, ar jums reikia prietaiso, ar verčiau eitumėte pas savo meistrą pasidaryti manikiūro.

Jei planuojate patys pasidaryti manikiūrą ir pašalinti gelinį laką, rekomenduojame pagalvoti apie šį modelį Active Power J202.

Manikiūro freza pradedančiajam manikiūro meistrui. Pradedančiajam, kuris tik ruošiasi tapti manikiūrininku, rekomenduojame atkreipti dėmesį į frezą EXO EKO CX3OCHO TECHNIC arba ACTIVE POWER JD308. Su tokiomis frezomis galite apdoroti šoninius volelius, pašalinti odeles, nuimti gelinį laką, atlikti šlifavimą ir poliravimą.

Profesionaliam naudojimui. Patyrusiam meistrui galime rekomenduoti korėjietišką modelį MARATHON 3 CHAMPION + H37LSP bei MARATHON 3 CHAMPION + H35SP1. Šie prietaisai yra su patogia rankena su aktyviu mikromotoro aušinimu, turi sumažintą triukšmo lygį ir tinka darbui su natūraliais ir priaugintais nagais. Šiomis frezomis taip pat galima lengvai pašalinti įvairias nuospaudas, atlikti pilną pedikiūrą. Pedikiūro meistram siūlome atkreipti dėmesį į MARATHON MULTI 600 + BM50S1

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros kūrimas

Jau turite paskyrą?
Prisijungti Arba Atkurti slaptažodį