Pedikiūras namuose

Kaip atlikti pedikiūrą namuose? Kokia pedikiūro eiga? Kokių priemonių reikia atlikti pedikiūrui?

Atsakymus rasitre šiame bloge.

Kaip pasidaryti pedikiūrą namuose?

Turint neproblematines pėdas pedikiūrą bei pėdų priežiūrą galite lengvai atlikti namuose, tačiau labai svarbu laikytis instrukcijų ir saugos taisykių. Šiame straipsnyje sužinosite ką reikia žinoti ir kokias pedikiūrui skirtas priemones bei pedikiūro instrumentus reiktų įsigyti ir turėti namuose. Taip pat pateiksime visus žingsnius iš eilės kaip atlikti pedikiūrą sau namų sąlygomis.

Pedikiūras yra privaloma procedūra kiekvienam, tam kad pėdos atrodytų tvarkingai, būtų sveikos, prižiūrėtos. Šiltasis metų laikas, ypač vasara, yra basų kojų metas, todėl šiltaisiais mėnesiais pedikiūro paklausa išauga. Tačiau vertėtų nepamiršti rūpintis pėdomis ir žiemą. Šaltuoju metų laiku oda išsausėja, taip pat tampa labiau linkusi į grybelines infekcija, nes pėdos visada būna uždarytos, dėvint sintetinę avalynę labiau prakaituoja. Taip pat dėvint uždarą avalynę reikia dažniau kirpti kojų nagus, kad jie nebūtų per ilgi ir neatsirastų papildomų problemų su nagais, todėl podologai rekomenduoja prižiūrėti pėdų odą bei nagus ištisus metus.

Siekiant sutaupyti laiko vizitui pas pedikiūro meistrą, dažnas iš mūsų savo pėdom bando pasirūpinti namuose, tačiau ne kiekvienas daro tai taisyklingai.

Kokios priemonės reikalingos atlikti pedikiūrui namuose?

Kad pasidaryti namuose pedikiūrą jums prireiks:

1. Vonelė pėdoms su šiltu vandeniu

2. Pėdų mirkymui skirta priemonė (tai gali būti specialiai tam pritaikyta priemonė, druska, žolelės)

3. Pėdų dildė

4. Nagų dildė

5. Įrankis odelėms atstumti

6. Žnyplutės odelėms šalinti

7. Žnyplutės nagams kirpti

8. Pirštų skirtukai pedikiūrui

9. Odelių šalinimo priemonė, odelių minkštiklis

10. Pėdų kremas

11. Nagų priežiūros aliejus

12. Vienkartinės servetėlės, rankšluostis

Kaip pasidaryti pedikiūrą namuose?

Pradžioje įvertinkite savo pėdos būklę:

Jei ne tuomet pedikiūrą namuose galite atlikti kas 4 – 6 savaites. Norint gauti puikų rezultatą laikykitės saugumo taisyklių bei procedūros sekos.

Klasikinio pedikiūro eiga:

1. Pedikiūrą pradėkite nuo vonelės. Vanduo neturėtų būti per karštas (37 – 40 C laipsnių). Į vandenį pilkite pėdų vonelei skirtą priemonę. Laikykite kojas vandenyje apie 10 minučių.

2. Šiek tiek nusausinę pėdas (oda turi likti truputį drėgna) švelniais judesiais patrinkite suragėjusius odos plotelius pėdų dilde. Jeigu matote įtrūkimų patrinkite išilgai jų. DĖMESIO pėdų suragėjimai turi būti trinami švelniai ir nedaug (negalima trinti iki odos paraudonavimo!), pageltusi oda turi išlikti, nuimamas tik odos sugrubimas. Jeigu turite pėdų įtrūkimų po procedūros nepamirškite pasitepti jas (galima patepti ir įvinioti į plėvelę) pėdų tepalu nuo įtrukimų.

3. Dėkite tarp pirštų pedikiūro skirtukus, tam kad pirštai nesiliestų vienas prie kito ir puikiai matytūsi.

4. Atstumkite odeles atstūmėju.

5. Patepkite nagų odeles kutikulės šalinimo priemonė (odelių minkštiklis) ir laikykite ją tiek, kiek nurodė gamintojas.

6. Nuvalę servetėle odelių mikštiklį labai atsargiai pašalinkite negyvą antnagio (kutikulės) dalį. Jeigu pirštų odelės labai jautrios arba nemėgstate jų karpyti, tikrai pakaks odelių minkštinimo priemonės. DĖMESIO tai yra labai jautri ir gležna odos dalis, tad kirpdami nepersistenkite, kirpkite tik atkeltą odos dalį.

7. Trumpinkite nagus nagų žnyplutėmis arba jeigu nagai neilgi tiesiog padildžiuokite juos. Pasitrumpinę nagus žnyplutėmis padildžiuokite nagus suteikdam jiems taisyklingą formą nagų dilde. Būtinai palikite laisvą nago kraštą, nes jis apsaugo jūsų pirštų nervines galūnėles. Neiškirpinėkite bereikalingai kampų, toks iškirpinėjimas gali įtakoti nago įaugimą.

8. Patepkite odeles aliejuku, o pėdas kremu, kurį prisitaikėte pagal jūsų pėdos odos poreikius. Pamasažuokite pėdas, suaktyvinkite kraujotaką ir mėgaukitės puikiu rezultatu.

Kada negalima atlikti klasikinio pedikiūro (su odelių karpymu) namuose?

Klasikinio pedikiūro kerpant odeles kontrindikacijos:

  • Blogai krešantis kraujas
  • Venų varikozė
  • Cukrinis diabetas
  • Grybelinės infekcijos
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros kūrimas

Jau turite paskyrą?
Prisijungti Arba Atkurti slaptažodį