Pakalbėkime apie onicholizę. Kas tai? Kodėl atsiranda?

Onicholizė yra patologinė būklė, kai nago plokštelė atšoka nuo nago guolio. Tokį nago atsiskyrimą gali sukelti tiek išoriniai, tiek vidiniai veiksniai, kurie sutrikdo įprastą nagų augimo procesą ir jį supančių minkštųjų audinių atsinaujinimą. Nagų matrica lieka nepakitusi, tačiau tarp plokštės ir nago guolio atsiranda „kišenė“. Paprastai onicholizė įvyksta ant vieno piršto, tačiau kai kuriais atvejais paveikiami keli nagai vienu metu.

Kas yra onicholizė?

Onicholizė yra patologinė būklė, kai nago plokštelė atšoka nuo nago guolio. Tokį nago atsiskyrimą gali sukelti tiek išoriniai, tiek vidiniai veiksniai, kurie sutrikdo įprastą nagų augimo procesą ir jį supančių minkštųjų audinių atsinaujinimą. Nagų matrica lieka nepakitusi, tačiau tarp plokštės ir nago guolio atsiranda „kišenė“. Paprastai onicholizė įvyksta ant vieno piršto, tačiau kai kuriais atvejais paveikiami keli nagai vienu metu.

Onicholizė gali būti:

  • dalinė, kai nago atsiskyrimo nuo guolio ant kojų ar rankų nagų požymiai atsiranda tik vienoje pusėje, pavyzdžiui, palei šoninę odos raukšlę. Tokiu atveju tai vadinama šonine onicholize.
  • pilna onicholizė, kai nagas atsiskiria visame guolio plote.

Susidariusi “kišenė” tarp atšokusio nago ir guolio yra puiki terpė grybelinėms bei bakterinėms infekcijoms (pvz. pseudomonas aeruginosa “pelėsis”) plisti. Tuomet nagas įgauna žalsvos, gelsvos ar rudos spalvos atspalvį, gali sustorėti, tapti šiurkščiu, deformuotis, žmogus gali pajusti nemalonų pojūtį pvz. niežėjimą.

Kaip atsiranda onicholizė: priežastys ir provokuojantys veiksniai

Priežastys ir sąlygos, sukeliančios onicholizę ant rankų ir kojų nagų, gali būti išorinės arba vidinės.

Išoriniai onicholizės veiksniai yra šie:

  • agresyvių buitinių chemikalų ir alergenų poveikis;
  • nago plokštelės trauma dėl neteisingo frezos panaudojimo, smūgių, pjūvių, nudegimų ir kt .;
  • prastos kokybės, nagams skirtų, priemonių (gruntų, bazių, gelinių lakų) naudojimas;
  • netinkami odelių pašalinimo ar gydymo metodai.

Kartais nagų onicholizę sukelia vidinės problemos, tokios kaip:

  • mažakraujystė ir vitaminų trūkumas;
  • ūminės ir lėtinės kepenų, inkstų, skrandžio, taip pat širdies ir kraujagyslių, nervų ar endokrininės sistemos ligos;
  • odos ligos (dermatitas, egzema, psoriazė);
  • bakterinė ar grybelinė infekcija.

Remiantis statistika, maždaug 60% nagų plokštelės atsiskyrimo atvejų yra susiję su mechaniniais pažeidimais (pramoniniai ir buitiniai sužalojimai, blogai atliktas manikiūras ar pedikiūras). Apie 30% onicholizės atvejų sukelia lėtinė dermatomikozė, o likusius 10% - kitos somatinės patologijos (infekcinės dermatozės, pioderma ir kt.).

Kodėl svarbu laiku pastebėti onicholizę?

Onicholizės gydymo veiksmingumas tiesiogiai priklauso nuo to ar ji buvo pastebėta laiku. Tik beprasidedančią onicholizę arba pseudomoną (pažaliavimas po nagu) puikiai galima sutvarkyti lašinant po nagais lašiukus Peclavus tinktūra Antimyx.

Peclavus tinktūra Antimyx

Jeigu onicholozė yra jau įsisenėjusi kuo greičiau susisieksite su specialistu, kuris nustatys nagų atsiskyrimo priežastį ir paskirs reikiamus vaistus onicholizei gydyti, tuo didesnė tikimybė, kad problema bus visiškai išspręsta. Nagų onicholizės gydymas praėjus metam ar daugiau nuo pirmųjų ligos simptomų atsiradimo, deja, retai būna sėkmingas. Per šį laiką nago guolio modelio pokyčiai gali tapti negrįžtami, o onicholizė - neišgydoma. 

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros kūrimas

Jau turite paskyrą?
Prisijungti Arba Atkurti slaptažodį