Nagų lempa – patarimai, kaip išsirinkti geriausią prietaisą?

Išpuoselėti nagai – tai vienas svarbiausių stilingos, šiuolaikiškos, tvarkingos moters išvaizdos elementų. Džiugu tai, jog šiandieniniame pasaulyje gražus manikiūras yra prieinamas praktiškai bet kuriai moteriai.

Išpuoselėti nagai – tai vienas svarbiausių stilingos, šiuolaikiškos, tvarkingos moters išvaizdos elementų. Džiugu tai, jog šiandieniniame pasaulyje gražus manikiūras yra prieinamas praktiškai bet kuriai moteriai. Tačiau to nebūtų be svarbios šių dienų technologijos – UV/LED nagų lempų, kurių dėka nulakuotais nagais galima džiaugtis netgi kelias savaites. Apie tokį efektą svajojate ir jūs? Norite namų sąlygomis pasidaryti tobulą manikiūrą ar pedikiūrą? O galbūt dirbate profesionaliai? Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais, kaip išsirinkti geriausią nagų lempą.

UV ir LED lempa nagams – kuo skiriasi?

Pradėję nagų lempos paieškas, primiausia, turėtumėte pastebėti, jog rinkoje egzistuoja dvi pagrindinės jų rūšys – LED ir UV lempos. Tad iškart kyla klausimas: kurią gi pasirinkti?

Tiek LED, tiek UV nagų lempos – tai prietaisai, skleidžiantis specialią šviesą, kuri kietina, maksimaliai sutvirtina gelinį laką ir neleidžia jam skilinėti. Nors vizualiai šios lempos atrodo gana panašiai, technologiškai jos skiriasi savo lemputėmis ir skleidžiamos šviesos tipu.

Jeigu kalbėtume praktiškai, šis lempų pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo gelinio lako tipo. Pavyzdžiui, LED lempos šviesa stingdo tik tam tikras priemones, kurias nurodo gamintojas, nes tam įtakos turi šiek tiek trumpesnis šviesos spindulių ilgis. Tuo tarpu UV lempos puikiai stingdo praktiškai bet kokio tipo gelinius lakus. Tad jeigu planuojate dirbti su skirtingo tipo geliais, rekomenduojama rinktis UV lempą arba hibridines LED/UV lempas nagams, kurios yra praktiškos ir galinčios stingdyti platų nagų gelių spektrą – tereikia spustelėti mygtuką ir perjungti režimą į LED arba UV. Visgi tokios lempos kainuoja šiek tiek brangiau.

Be to, skiriasi ir šių dviejų lempų gelio stingdymo greitis. Įprastai UV lempa sustingdo gelinį laką per 2 minutes, tuo tarpu LED lempa savo trumpu, bet labai koncentruotu spinduliu geba laką sutvirtinti per 30 sekundžių, o kartais tam užtenka vos 15 sekundžių.

Patarimas: Jeigu ieškote ekonomiškesnio ir universalesnio varianto, rekomenduojame rinktis UV lempas, kurios bus tinkamos darbui su didžiąja dalimi gelinių lakų. Visgi jeigu ruošiatės dirbti profesionaliai, vertėtų investuoti į hibridines UV/LED nagų lempas.

Įrenginio galia nulems darbo produktyvumą

UV lempų galingumas svyruoja nuo 12 W iki 80 W – kas, be abejo, turi įtakos džiovinimo laikui ir kietėjimo efektyvumui. Tad kuo didesnė galia, tuo greitesnių rezultatų pasieksite. Ypač tai svarbu meistrėms-profesionalėms, kurios siekia kuo efektyviau aptarnauti savo klientes. Visgi net ir namų reikmėms nerekomenduojama rinktis mažesnio nei 24 W galingumo lempas – toks pasirinkimas, nors ir ekonomiškas, gali būti gana rizikingas stingdant profesionalius gelinius lakus.

Patarimas: Norint įsigyti lempą namų reikmėms, rekomenduojame rinktis ne mažesnę nei 24 UV/LED lempą. Tuo tarpu profesionaliam naudojimui salone – patartume įsigyti galingesnį prietaisą.

Nagų lempos dydis priklausys nuo to, ar atliksite pedikiūrą

Jeigu ruošiatės atlikti tik manikiūrą, jums tikrai nereikia itin didelės lempos. Visgi galutinai apsisprendžiant reikėtų įvertinti ir kitus faktorius: rankų dydį, norą vienu metu lempoje džiovinti abiejų rankų nagus, be to, jeigu planuojate atlikti pedikiūrą, reikėtų rinktis matmenimis platesnę ir didesnę UV/ LED lempą nagams.

Tiesa, renkantis nagų lakui stingdyti skirtą lempą, vertėtų dėmesį atkreipti į prietaiso angos gylį: itin svarbu, jog nesudėtingai galėtumėte įkišti ir ištraukti ranką ar pėdą nagams nesiliečiant į lempos kraštus. Neretai maža lempos anga sukelia daug problemų, o viena didžiausių – sugantintas lako sluoksnis dar net nespėjus jam sustingti.

Tačiau jeigu mėgstate keliauti, jums tikrai pravers turėti mini lempą nagams. Toks įrenginys nesudėtingai tilps kelioniniame krepšyje, todėl atostogų metu nereikės jaudintis dėl nuaugusio ar suskeldėjusio manikiūro.

Patarimas: Besiruošiančioms atlikti tik manikiūrą ar nuolat keliaujančioms moterims, pakaks nedidelės, mini lempos, kurią nesudėtinga transportuoti. Tačiau profesionaliam naudojimui salone, rekomenduojame rinktis didesnę lempą, kurioje pilnai tilps visi vienos rankos pirštai, o reikalui esant nesudėtingai atliksite ir pedikiūrą.

Automatiniai laikmačio režimai – itin naudinga funkcija

Norint dar geriau užtikrinti gelių ar permanentinių lakų džiūvimo kontrolę, rekomenduojame rinktis lempas, kuriose integruoti skirtingi laikmačio režimai ir automatiniai jutikliai. Paprastai, LED lempose egzistuoja 15s, 30s ir 60s automatiniai režimai, o hibridinėse LED/UV lempose galima naudotis ir 120s,180s automatinio režimo funkcijomis.

Tiesa, perkant prietaisą vertėtų atsižvelgti ir į tai, ar yra integruotas automatinis rankų detektorius. Tai reiškia, jog įkišus delną į lempos angą, šviesa užsidega automatiškai, tuo tarpu delną ištraukus, įrenginys išsijungia. Tai patogu meistrui: kiekvienąkart užtepus lako sluoksnį, nereikia mechaniniu būdu jungti prietaiso. Be to, taip sutaupoma elektros energija, nes lempa veikia tik tuomet, kai to tikrai reikia.

Patarimas: Pirkdami UV/LED lempą nagams atkreipkite dėmesį į tai, kad joje būtų integruotas automatinis laikmačio režimas bei rankų detektorius. Tai palengvins darbą ir sutaupys sunaudojamos elektros energiją.

Kuri nagų lempa yra ilgaamžiškesnė?

Dar vienas kriterijus, skiriantis LED ir UV lempas, – tai ilgaamžiškumas. Analizuojant šį aspektą, visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kuo skirias pačios UV ir LED lemputės. Vidutiniškai UV lempučių gyvavimo trukmė yra 1000 valandų, tačiau profesionalai rekomenduoja jas keisti kas 6 mėnesius. Tuo tarpu LED lempučių keisti nereikia – jos yra labai ilgaamžiškos ir vidutiniškai turėtų tarnauti 50 000 valandų, o tai reiškia, jog jų niekada nereikės keisti.

Kalbant apie LED lempas, verta žinoti ir tai, kad jose naudojami diodai yra nedūžtantys, pagaminti iš atsparios plastikinės medžiagos ir atsparūs aukštai temperatūrai, todėl tokios lempos yra itin tinkamos kasdieniniam darbui grožio salone.

Patarimas: Ruošiantis nagų lempą naudoti asmeninėms reikmėms, tikrai pilnai pakaks UV lempos, tačiau norint dirbti profesionaliai su klientėmis, dėl ilgaamžiškumo ir patvarumo sumetimų rekomenduojame rinktis LED arba hibridines UV/LED lempą nagams.

Ar UV/LED lempa nagams išdžiovina įprastą, tradicinį laką?

Ne. Tam, kad įprastas lakas išdžiūtų, reikia oro, todėl nei UV, nei LED šviesa nepadės greičiau sustingdyti tokio lako – tam reikėtų nagų džiovintuvo su ventiliatoriumi.

Ar nagams skirtos lempos yra saugios?

Tinkamai naudojamos UV/LED lempos nagams tikrai nėra kenksmingos. Šiose lempose yra įmontuoti tam tikri spindulių filtrai, kurie neleidžia prasiskverbti žalingiems UV tipo spinduliams. Tuo tarpu kai deginamės po atvirais saulės spinduliais nenaudodami apsaugos, mūsų neapsaugo joks filtras, taigi, lempos yra kur kas mažiau kenksmingos nei tiesioginiai saulės spinduliai. Pavyzdžiui, jūsų klientei reikėtų dvi valandas laikyti rankas nagų lempoje, kad oda nors kiek pradėtų rausti.

Visgi egzistuoja keletas esminių taisyklių, kurias privalu žinoti naudojant UV/LED lempas nagams. Visų pirma, reikėtų atminti, jog yra pavojinga žiūrėti į tiesioginius lempos skleidžiamus spindulius, taip pat reikėtų laikytis nustatytų laiko intervalų ir rankų lempoje nepalikti per ilgai. Be to, rekomenduotina saugoti lempą nuo vaikų.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros kūrimas

Jau turite paskyrą?
Prisijungti Arba Atkurti slaptažodį